"VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich" w Gminie Dobra
"Uzależnia Mnie Tylko Sport" to hasło akcji która będzie odbywać się na terenie Gminy Dobra w dniach 23 maja- 1 czerwca 2016.
Łączy ono w sobie "VIII Europejski Tydzień Sportu" i "Move Week 2016"
W dniach  26 maja do 1 czerwca 2016 roku obchodzony będzie VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich w ramach którego po raz XXII zorganizowany zostanie w całej Polsce "Sportowy Turniej Miast i Gmin 2016". Jest to największa impreza sportu masowego w kraju i Europie.

Gmina Dobra po raz pierwszy zgłasza swój udział w tym przedsięwzięciu. Koordynatorem jest Animator Orlika w Dobrej Grzegorz Łakomicki.

Prosimy wszystkich Państwa o zaangażowanie się w aktywne uczestnictwo.
Celem Głównym jest aktywizacja ruchowa możliwie jak największej liczby dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, przy założeniu przeprowadzenia minimum 60- minutowych zajęć sportowo- rekreacyjnych czy turystyczno- krajoznawczych.

Nie będą... zaliczane jako imprezy np:
- imprezy kulturalne zwiedzanie muzeów, wystawy, koncerty, pokazy filmowe itp.
- Programowe lekcje wychowania fizycznego, oraz regulaminowe przerwy w zajęciach szkolnych
- mecze ligowe i treningi sportowe
- nabożeństwa religijne, procesje, pielgrzymki itp.

W najbliższym czasie zostanie udostępniony kalendarz wszystkich imprez na terenie Naszej Gminy.